Ontspannen

Allard van Gent 24 mrt 2025

Ontspannen. Dat was mijn doel deze zondag. Met een oranje tafelkleedje bedekte ik de w.c.-pot die nu op een modern salontafeltje voor badkamergebruik leek. Er stonden twee glazen waxinelichtjeshouders op, gevuld met brandende kaarsjes. Daarnaast stond de kleine radio uit de keuken waaruit meditatieve muziek klonk. Het bad vulde zich met warm water en de door mij toegevoegde Relaxing Lavendel Badkristallen.

Ik luisterde naar de klanken van Meditation van Mendelssohn-Bartholdy en zag beelden opdoemen van fladderende vlinders boven kleurrijke weidelandschappen, ik zag picknicktaferelen zoals op het schilderij The Picnic van Thomas Cole, ik zag beekjes met helder stromend water en rook de geur van lavendel uit het bad. Alles om me heen stond in het teken van ontspanning: het dansende licht van de kaarsen, de rustgevende klanken van Mendelssohn-Bartholdy, de beelden van de weides, de picknick en de pittoreske beekjes.

Alleen de persoon in bad was nog steeds niet zo ontspannen als ik wenste. Ik had weliswaar alle voorbereidingen getroffen, maar was niet verder gekomen dan deze voorbereidingen telkens te controleren en me af te vragen of er niet iets ontbrak. Ik was niet aan het ontspannen, ik was aan het opsommen. Het water koelde langzaam af, de radiozender begon te ruisen en de waxinelichtjes hadden hun langste tijd gehad.
Gedesillusioneerd stapte ik uit bad en knipte het grote licht aan. Ik was weer terug in de realiteit en voelde me verre van ontspannen. Ik droogde me af, trok losse, makkelijk zittende kleding aan, zette een kop thee en smeet de computer aan.

O ja, dat was ik nog vergeten te vertellen. In bad dacht ik er al aan deze scène op papier te zetten in de hoop dat het schrijven mij de nodige ontspanning zou brengen. Wel, ik zit momenteel met de geur van lavendel nog in mijn neus met een glimlach op mijn gezicht aan mijn bureau. Ik moet bekennen dat ik mijn ontspanning op deze rusteloze zondag eindelijk heb gevonden. Deze lag niet in de badkamer met een warm bad vol Relaxing Lavendel Badkristallen, omgeven door kaarslicht en meditatieve muziek. Nee, hij lag hier, op de plek waar ik nu zit, met een kop thee achter het bureau.

Een goede les voor de volgende keer: ontspannen schrijven weegt ruimschoots op tegen een bad vol Relaxing Lavendel Badkristallen, muziek van Mendelssohn-Bartholdy, vlinders boven kleurrijke weidelandschappen, picknicks en kabbelende beekjes.

Het beste van Metro in je inbox 🌐

Meld je aan voor onze nieuwsbrief en ontvang tot drie keer per week een selectie van onze mooiste verhalen.

Reacties